VLTAVÍNY

Vltavíny Jako jedni z mála nabízíme mimořádné šperky s pravými českými vltavíny. Vznik vltavínů se vysvětluje dopadem obrovského meteoritu do oblasti Ries ve Stuttgartu. Při dopadu tohoto tělesa byly nejsvrchnější vrstvy přetaveny a vymrštěny do jižních Čech. První kameny byly nalezeny v roce 1787 v řece Vltavě (německy Moldau) v Čechách – odtud se odvozuje jejich původní název – vltavíny (moldavity).

OD GRAFICKÉHO NÁVRHU AŽ PO REALIZACI - RUČNÍ VÝROBA ŠPERKŮ

Řeka Vltava a jihočeský kraj je jediná známá lokalita nálezu vltavínů. Jejich stáří se odhaduje od 35 milionů do 500000 let. Vltavíny se již po několik desetiletí uplatňují jako originální šperkové kameny, které vždy potřebují individuální zpracování. Jsou čiré, mají zelenou barvu v šesti odstínech a zajímavě utvářený povrch.

Móda předurčila vltavíny nebrousit, především pro jejich unikátní tvary i zabarvení. V alternativní medicíně je vltavín označován za mimořádně energický kámen díky svému kosmickému původu. Pro svou zelenou barvu je často využíván v léčitelství a medicíně. Pomáhá k dosažení duševní a tělesné relaxace, zvyšuje imunitu organismu a vyzařuje pozitivní léčivou energii.​​

Zlatnictví Zlatý sen®
Adresa:
Zlatnictví Zlatý sen s.r.o.
V. P. Čkalova 11
160 00 Praha 6IČO: 27108643
DIČ: CZ27108643
Telefon: (+ 420) 224 322 101

E-mail: zlatysen@volny.cz